CA420021R00KB14
Vishay Dale
Product No:
CA420021R00KB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 21 OHM 8W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.140" Dia x 2.094" L (3.56mm x 53.19mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 21 Ohms
Series CA
Power (Watts) 8W