CA45A020M106TA
XiangJiang
Product No:
CA45A020M106TA
Manufacturer:
XiangJiang
Description:
CAP TANT 10UF 20% 20V 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Size / Dimension 0.130" L x 0.067" W (3.30mm x 1.70mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3Ohm
Series CA45 A
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr XiangJiang
Capacitance 10 µF