CA5220100R0KB14
Vishay Dale
Product No:
CA5220100R0KB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 100 OHM 11W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.170" Dia x 2.325" L (4.32mm x 59.06mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series CA
Power (Watts) 11W