CAY16-394J4LF
Bourns Inc.
Product No:
CAY16-394J4LF
Package:
1206
Description:
RES ARRAY 4 RES 390K OHM 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Series CAY16
Power Per Element 62.5mW