CAY16-822J4LF
Bourns Inc.
Product No:
CAY16-822J4LF
Description:
RES ARRAY 4 RES 8.2K OHM 1206
In Stock : 9924
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series CAY16
Power Per Element 62.5mW