CB10JB82R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CB10JB82R0
Package:
Axial
Description:
RES 82 OHM 5% 10W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.374" Square x 1.890" L (9.50mm x 48.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 82 Ohms
Series CB
Power (Watts) 10W