Home / Coaxial Cables (RF) / CB1.13-IPXLK-SAF3OGTX15-8IN
minImg
CB1.13-IPXLK-SAF3OGTX15-8IN
Lighthorse Technologies, Inc
Product No:
CB1.13-IPXLK-SAF3OGTX15-8IN
Description:
CBL ASSY IPEX MHF1 LK-SMA J-P 8"
In Stock : 200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type 1.13mm OD Coaxial Cable
2nd Contact Gender Female
1st Connector SMA Jack
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Color Black
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector IPEX MHF1 LK (Locking) Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series MHF1 LK
Length 8.000" (203.20mm)
1st Contact Gender Female
Mfr Lighthorse Technologies, Inc
1st Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Style IPEX MHF1 LK to SMA
Features Shielded
Package Bulk
Frequency - Max 6 GHz