Home / Coaxial Cables (RF) / CB1.17LL-IPX-SALRF3GT-6IN
minImg
CB1.17LL-IPX-SALRF3GT-6IN
Lighthorse Technologies, Inc
Product No:
CB1.17LL-IPX-SALRF3GT-6IN
Description:
CBL ASSY IPEX MHF1-RPSMA J-PL 6"
In Stock : 200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type 1.17mm OD LL Coaxial Cable
2nd Contact Gender Female
1st Connector RP-SMA Jack, Right Angle
Overall Impedance 50 Ohms
Color Gray
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector IPEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series MHF1
Length 6.000" (152.40mm)
1st Contact Gender Male
Mfr Lighthorse Technologies, Inc
1st Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Style IPEX MHF1 to RP-SMA
Features Low Loss Shielded
Package Bulk
Frequency - Max 6 GHz