Home / Coaxial Cables (RF) / CB1.17LL-IPX4L-SAMGT-6IN
minImg
CB1.17LL-IPX4L-SAMGT-6IN
Lighthorse Technologies, Inc
Product No:
CB1.17LL-IPX4L-SAMGT-6IN
Description:
CBL ASSY IPEX MHF4L-SMA PL-PL 6"
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type 1.17mm OD LL Coaxial Cable
2nd Contact Gender Female
1st Connector SMA Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Color Gray
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector IPEX MHF4L Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series MHF4L
Length 6.000" (152.40mm)
1st Contact Gender Male
Mfr Lighthorse Technologies, Inc
Style IPEX MHF4L to SMA
Features Low Loss Shielded
Package Bulk
Frequency - Max 6 GHz