CB15JBR910
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CB15JBR910
Package:
Axial
Description:
RES 0.91 OHM 5% 15W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±800ppm/°C
Size / Dimension 0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 910 mOhms
Series CB
Power (Watts) 15W