CBC27W2S10GV30
Positronic
Product No:
CBC27W2S10GV30
Description:
CONN D-SUB RCPT 27POS CRIMP
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Material Copper Alloy
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 27W2
Operating Temperature -55°C ~ 125°C