Home / Coaxial Cables (RF) / CBG-IPXLK-MCMGT-10IN
minImg
CBG-IPXLK-MCMGT-10IN
Lighthorse Technologies, Inc
Product No:
CBG-IPXLK-MCMGT-10IN
Description:
CBL ASSY MHF1 LK-MMCX PL-PL 10"
In Stock : 200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type RG-178
2nd Contact Gender Female
1st Connector MMCX Plug
Overall Impedance 50 Ohms
Color Brown
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector IPEX MHF1 LK (Locking) Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series MHF1 LK
Length 10.000" (254.00mm)
1st Contact Gender Male
Mfr Lighthorse Technologies, Inc
Style IPEX MHF1 LK to MMCX
Features Shielded
Package Bulk
Frequency - Max 6 GHz