CBW58-HS-25A-1B
OptiFuse
Product No:
CBW58-HS-25A-1B
Manufacturer:
OptiFuse
Description:
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC
In Stock : 279
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency CCC, CSA, cURus, TUV, UR
Current Rating (Amps) 25A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series CBW58
Voltage Rating - DC 50 V
Voltage Rating - AC 250 V