CC15-2412SFH-E
TDK-Lambda Americas Inc
Product No:
CC15-2412SFH-E
Description:
DC DC CONVERTER 12V 15W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.51" L x 1.17" W x 0.27" H (38.4mm x 29.6mm x 6.8mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series CC-P-E (15W)
Power (Watts) 15 W
Control Features Enable, Active Low
Type Isolated Module
Package / Case 20-DIP Module, 17 Leads
Efficiency 89%