Home / Fixed Inductors / CC453232A-470KL
minImg
CC453232A-470KL
Bourns Inc.
Product No:
CC453232A-470KL
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
1812
Description:
FIXED IND 47UH 450MA 1.65OHM SMD
In Stock : 546
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 300mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.65Ohm Max
Series CC453232A
Inductance 47 µH
Type -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 8MHz