Home / Ceramic Capacitors / CC45SL3JD220JYNNA
minImg
CC45SL3JD220JYNNA
TDK Corporation
Product No:
CC45SL3JD220JYNNA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 22PF 6KV SL RADIAL
In Stock : 1624
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Temperature Coefficient SL
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series CC45
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr TDK Corporation
Capacitance 22 pF