CCD-110B681KK02
Trigon Components
Product No:
CCD-110B681KK02
Manufacturer:
Trigon Components
Description:
CAP CER 680PF 250V Y5P RADIAL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250VAC
Temperature Coefficient Y5P (B)
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X1, Y1
Series CCD
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Trigon Components
Capacitance 680 pF