CCF55200RFKE36
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
CCF55200RFKE36
Package:
Axial
Description:
RES 200 OHM 1% 1/2W AXIAL
In Stock : 6378
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 165°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.245" L (2.29mm x 6.22mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 Ohms
Series CCF55
Power (Watts) 0.5W, 1/2W