CCH25-S10-M
Panduit Corp
Product No:
CCH25-S10-M
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
CBL CLAMP P-TYPE NAT FASTENER
In Stock : 1215
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Color Natural
Panel Hole Size 0.203" (5.16mm)
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Material Flammability Rating UL94 V-2
Mounting Type Fastener
Product Status Active
Type Attributes -
Series -
Screw Size #10 (M5)
Type Clamp, P-Type
Panel Thickness -
Length -
Mfr Panduit Corp
Features -
Height -
Bundle Center to Mounting Center 0.460" (11.68mm)
Package Bulk
Adhesive -
Width 0.500" (12.70mm)
Material Thickness 0.050" (1.27mm)
Opening Size 0.250" (6.35mm)