Home / Ceramic Capacitors / CD75-B2GA331KYNKA
minImg
CD75-B2GA331KYNKA
TDK Corporation
Product No:
CD75-B2GA331KYNKA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 330PF 440VAC RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 440VAC
Temperature Coefficient B
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y1
Series CD
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr TDK Corporation
Capacitance 330 pF