Home / Fixed Inductors / CDPH45D16FHF-4R3MC
minImg
CDPH45D16FHF-4R3MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDPH45D16FHF-4R3MC
Description:
FIXED IND 4.3UH 2A 85 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 85mOhm Max
Series CDPH
Inductance 4.3 µH