CDR31BP101BFZSAB
Vishay Vitramon
Product No:
CDR31BP101BFZSAB
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Description:
CAP CER 100PF 100V BP 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient BP
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-55681, CDR31
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 100 pF
Features -
Failure Rate S (0.001%)