Home / Fixed Inductors / CDRH127/LDNP-680MC
minImg
CDRH127/LDNP-680MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH127/LDNP-680MC
Description:
FIXED IND 68UH 2.6A 120 MOHM SMD
In Stock : 13989
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Series CDRH127/LD
Inductance 68 µH