Home / Fixed Inductors / CDRH12D58/ANP-120MC
minImg
CDRH12D58/ANP-120MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH12D58/ANP-120MC
Description:
FIXED IND 12UH 3.7A 24 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 24mOhm Max
Series CDRH12D58/A
Inductance 12 µH