Home / Fixed Inductors / CDRH3D16/HPNP-4R7NC
minImg
CDRH3D16/HPNP-4R7NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH3D16/HPNP-4R7NC
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.5A 116MOHM SMD
In Stock : 104223
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 116mOhm Max
Series CDRH3D16/HP
Inductance 4.7 µH