Home / Fixed Inductors / CDRH8D38/ANP-470MC
minImg
CDRH8D38/ANP-470MC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CDRH8D38/ANP-470MC
Description:
FIXED IND 47UH 780MA 225MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 780 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 225mOhm Max
Series CDRH8D38/A
Inductance 47 µH