CF18JB510R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CF18JB510R
Description:
RES 510 OHM 5% 1/8W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -400ppm/°C
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 510 Ohms
Series CF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W