CF1JT680R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CF1JT680R
Description:
RES 680 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -400ppm/°C
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 680 Ohms
Series CF
Power (Watts) 1W