CF1W20RJT
Lumimax Optoelectronic Technology
Product No:
CF1W20RJT
Description:
RES 20 OHM 5% 1W AXIAL
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 100
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 Ohms
Series CF
Power (Watts) 1W