CFM14GT39R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CFM14GT39R0
Description:
RES 39 OHM 2% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient 0/ -400ppm/°C
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 39 Ohms
Series CFM
Power (Watts) 0.25W, 1/4W