Home / Varistors, MOVs / CG0603MLC-12LEA
minImg
CG0603MLC-12LEA
Bourns Inc.
Product No:
CG0603MLC-12LEA
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
VARISTOR 0603
In Stock : 7650
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Series ChipGuard® MLC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Energy -
Capacitance @ Frequency 5 pF @ 1 MHz
Mfr Bourns Inc.
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Maximum DC Volts 12 V