Home / Ceramic Capacitors / CGA3E2C0G2A080D080AD
minImg
CGA3E2C0G2A080D080AD
TDK Corporation
Product No:
CGA3E2C0G2A080D080AD
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 8PF 100V 0603 EPOXY
In Stock : 1520
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 8 pF