Home / Ceramic Capacitors / CGA3E2X5R1A684K080AA
minImg
CGA3E2X5R1A684K080AA
TDK Corporation
Product No:
CGA3E2X5R1A684K080AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0603
In Stock : 5782
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CGA
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.68 µF