Home / Ceramic Capacitors / CGA3E3X5R1H105M080AB
minImg
CGA3E3X5R1H105M080AB
TDK Corporation
Product No:
CGA3E3X5R1H105M080AB
Description:
CAP CER 1UF 50V X5R 0603
In Stock : 25350
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series CGA
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1 µF