Home / Ceramic Capacitors / CGA5H2NP02A103J115AA
minImg
CGA5H2NP02A103J115AA
TDK Corporation
Product No:
CGA5H2NP02A103J115AA
Description:
CAP CER 10000PF 100V NP0 1206
In Stock : 3890
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series CGA
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10000 pF