Home / Ceramic Capacitors / CGA5L2X8R1H334K160AE
minImg
CGA5L2X8R1H334K160AE
TDK Corporation
Product No:
CGA5L2X8R1H334K160AE
Description:
CAP CER 0.33UF 50V X8R 1206
In Stock : 407
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X8R
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series CGA
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.33 µF