Home / Ceramic Capacitors / CGA6M1X7T2J154K200AE
minImg
CGA6M1X7T2J154K200AE
TDK Corporation
Product No:
CGA6M1X7T2J154K200AE
Description:
CAP CER 0.15UF 630V X7T 1210
In Stock : 1000
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series CGA
Thickness (Max) 0.091" (2.30mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.15 µF