Home / Ceramic Capacitors / CGB3S3X5R0G106M050AB
minImg
CGB3S3X5R0G106M050AB
TDK Corporation
Product No:
CGB3S3X5R0G106M050AB
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 10UF 4V X5R 0603
In Stock : 4745
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series CGB
Thickness (Max) 0.020" (0.50mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10 µF