Home / Ceramic Capacitors / CGJ2B2X7R1H222K050BA
minImg
CGJ2B2X7R1H222K050BA
TDK Corporation
Product No:
CGJ2B2X7R1H222K050BA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402
In Stock : 13066
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series CGJ
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2200 pF