Home / Ceramic Capacitors / CGJ3E2C0G1H4R7C080AA
minImg
CGJ3E2C0G1H4R7C080AA
TDK Corporation
Product No:
CGJ3E2C0G1H4R7C080AA
Description:
CAP CER 4.7PF 50V C0G 0603
In Stock : 7950
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series CGJ
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 4.7 pF