CHP0603-FX-2201ELF
Bourns Inc.
Product No:
CHP0603-FX-2201ELF
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
0603
Description:
RESHIGHPOWER 0603 2K20 1% 1/3W T
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 2.2 kOhms
Series CHP
Power (Watts) 0.333W, 1/3W