CK05BX221K
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CK05BX221K
Description:
CAP CER 220PF 200V 10% RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient BX
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series Military, MIL-C-11015, CK05
Thickness (Max) -
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 220 pF