Home / Ceramic Capacitors / CK45-B3DD681KYGNA
minImg
CK45-B3DD681KYGNA
TDK Corporation
Product No:
CK45-B3DD681KYGNA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 680PF 2KV RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient B
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series CK45
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr TDK Corporation
Capacitance 680 pF