CKCL22C0G1H221K085AA
TDK Corporation
Product No:
CKCL22C0G1H221K085AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP ARRAY 220PF 50V NP0 0805
In Stock : 236
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50 V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Number of Capacitors 2
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
Series CKC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 220pF