CKCM25JB0J105M080AA
TDK Corporation
Product No:
CKCM25JB0J105M080AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0405 (1012 Metric)
Description:
CAP ARRAY 1.0UF 6.3V JB 0504
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Temperature Coefficient JB
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Number of Capacitors 2
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Ratings -
Series CKC
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1µF