Home / Ceramic Capacitors / CKG32KX7S1H106M335AJ
minImg
CKG32KX7S1H106M335AJ
TDK Corporation
Product No:
CKG32KX7S1H106M335AJ
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 10UF 50V X7S SMD
In Stock : 1991
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7S
Size / Dimension 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series MEGACAP, CKG
Thickness (Max) 0.136" (3.45mm)
Package / Case SMD, J-Lead
Mfr TDK Corporation
Capacitance 10 µF