CKR22CG103JP
KYOCERA AVX
Product No:
CKR22CG103JP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 10000PF 50V NP0 2-DIP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.260" L x 0.092" W (6.60mm x 2.34mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR22
Thickness (Max) -
Package / Case 2-DIP
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF
Features -
Failure Rate P (0.1%)