CL03C2R4BA3GNNH
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL03C2R4BA3GNNH
Description:
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series CL
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 2.4 pF