CL10A225KA8NNNC
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
CL10A225KA8NNNC
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0603
In Stock : 4000
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series CL
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Samsung Electro-Mechanics
Capacitance 2.2 µF