Home / Fixed Inductors / CLF10040T-331M-CA
minImg
CLF10040T-331M-CA
TDK Corporation
Product No:
CLF10040T-331M-CA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 330UH 530MA 1.032 OHM
In Stock : 432
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 700mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 530 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.032Ohm Max
Series CLF-CA
Inductance 330 µH